۶۴ / ۱۰۰ امتیاز سئو

گيربكس کرانویل پینیون (SEW K Series)

گيربكس  SEW سري K، در دو حالت دو استيج و سه استيج دامنه قابل قبولي از نسبت هاي تبديل را ايجاد مي كند. از مهمترين مزاياي گيربكس سري K مي توان به توان بالا (نسبت به سايز گيربكس)، ضد سایش بودن چرخدنده ها، دوره سرویس طولانی مدت، راندمان بالای ۹۰ درصد، كاهش لقي (Backlash) در گیربکس های سه استیج و همچنين امکان ایجاد دور خروجی بسیار پایین اشاره نمود. یکی از مزایای گیربکس های آویز ابعاد فشرده آنها می باشد که در دستگاه هایی که محدودیت فضا وجود دارد، بسیار پراهمیت می باشد.

الکتروگيربكس کرانویل پینیون SEW را در حالت های فلنج دار، پایه دار، خروجی شافت، خروجی هالوشافت و شیرینک دیسک تولید می شود که در ادامه به صورت مختصر مشخصات این موارد آورده شده است. از مهمترین کاربردهای گیربکس کرانویل پینیون صنایع معدنی، گیربکس آسانسور و کانوایرها می باشد.

گروه صنعتی درویش در زمینه تامین، خدمات و مشاوره مهندسی در تمامی تیپ های گیربکس کرانویل پینیون آمادگی همکاری با صنایع مختلف را دارد.

کاربردهای گیربکس کرانویل پینیون

 

گیربکس های کرانویل پینیون دارای چرخدنده های مخروطی مارپیچ می باشند و برای انتقال قدرت در محورهای متنافر مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مهمترین کاربردهای گیربکس کرانویل پینیون در ادامه آورده شده است.

گیربکس نوار نقاله (گیربکس کانوایر): نوارنقاله ها یکی از رایج ترین مکانیزم های انتقال قطعات و مواد خام در سالن های صنعتی هستند. مثلا در صنایع سیمان، نوار نقاله برای انتقال کلینکر، مواد خام و کیسه سیمان استفاده می شود. عامل محرک نوار نقاله ها الکتروگیربکس می باشد که با توجه به موارد نیاز آن نوارنقاله، می توان از گیربکس هلیکال شافت مستقیم، گیربکس حلزونی و گیربکس کرانویل پینیون استفاده نمود. از انواع دیگر نوار نقاله می توان به نوار نقاله صنایع دارویی، نوار نقاله صنایع غذایی، نوار نقاله کارتن سازی، نوار نقاله صنایع بهداشتی و … اشاره نمود. با توجه به طول نسبتا بالای الکتروگیربکس شافت مستقیم و توجه به این نکته که گیربکس عمود بر کانوایر قرار می گیرد، گیربکس شافت مستقیم بهترین گزینه برای کانوایرها نمی باشد اما اگر محدودیت فضا وجود نداشته باشد می توان از الکتروگیربکس شافت مستقیم استفاده نمود. در برخی از کانوایرها جهت بهینه سازی جانمایی از مکانیزم تسمه پولی برای انتقال گشتاور خروجی گیربکس به نقاله استفاده می شود که در این حالت می توان الکتروگیربکس را در زیر کانوایر قرار داد. در صورتیکه نوارنقاله حامل بار زیادی نباشد، گیربکس حلزونی یکی از گزینه ها می باشد. به عنوان مثال در صنایع داروسازی از گیربکس حلزونی برای به حرکت در آوردن نوار نقاله ها استفاده می گردد. اما در حالتیکه جانمایی برای طراح اهمیت بالایی داشته باشد و از طرف دیگر کانوایر برای حمل وزن های بالا طراحی شده باشد، گیربکس کرانویل پینیون یکی از بهترین گزینه ها می باشد. الکتروگیربکس کرانویل پینیون با توجه به اینکه در جهت شافت خروجی یک تغییر جهت ۹۰ درجه ایجاد می کند، می تواند در راستای نوار نقاله قرار گیرد و فضای خاصی را اشغال ننماید.

گیربکس کرانویل پینیون

دیدگاه شما: