درباره گیربکس SEW

تا به حال این توجه که راز موفقیت گیربکس SEW چیست ؟ چرا در ایران انقدر نسبت به برندهای دیگر شناخته تر شده است . ابتدا به معرفی انواع دسته بندی گیربکس SEW خواهیم پرداخت .

گیربکس SEW یکی از الکتروگیربکس های مطرح و با کیفیت دنیا می باشد. این مدل از گیربکس ها در واقع ترکیبی از یک الکتروموتور و یک گیربکس می باشد. گیربکس های SEW ساخت کشور آلمان است و دارای ۸۰ سال سابقه کاری می باشد. این برند از اروپا از جمله بهترین برندهای اروپایی در ساخت قطعات صنعتی می باشد.

این برند توسط آقای کریستین پاهر بنیان گذاری شده و تا به امروز قطعات صنعتی مختلفی را توانسته تولید کند. “جهانی فکر کن، محلی عمل کن” به عنوان شعار شرکت SEW است. در واقعیت نیز این شرکت دارای ۴۸ کارخانه و شعب در سراسر دنیا است که نشان دهنده عمل به شعار خود است.

شرکت SEW با استفاده از پیشرفته ترین و بهترین خطوط تولید در سطح دنیا توانسته الکتروگیربکس های کلاس ۱ جهانی را تولید کند. این شرکت دارای ۵۵۰ متخصص و ۱۵۰۰۰ کارمند می باشد. تمامی جزییات طراحی و تولید این گیربکس ها توسط متخصصین شرکت SEW بررسی می شود.

محصولات SEW Gearbox شامل موارد زیر می باشد

که هر کدام از مدل ها شامل چند سری مختلف است که براساس ساز و نحوه نصب با هم تفاوت دارد .

لطفا جهت مطالعه مشخصات کامل هر مدل روی عکس آن کلیک نمایید 

برای استعلام موجودی و قیمت محصولات SEW  و همچنین دریافت مشاوره رایگان از طریق ادکمه بالا تماس بگیرید

موتور گیربکس SEW 

در صنایع مختلفی محصولات SEW به چشم میخورد و به همین دلیل شرکت  SEW  را از برندهای پرطرفدار و بزرگ به حساب می آورند . اس ای دبلیو با سابقه ی چندین ساله خود در مناطق مختلفی از جهان نمایندگیهای بزرگ و کوچکی دارد و همین امر باعث شده است که محصولاتش به آسانی در دسترس قرار گرفته شود . 

 

گیربکس SEW چیست ؟ 

شرکت SEW در کشور آلمان حدود ۸۰ سال پیش استارت زده شد و با موفقیت ها و کیفیتهای بالای محصولاتش توانست خود را از برترین برندهای گیربکس جهان سازد . هر چند در مرور زمان ، با گسترش فعالیتهای خود در زمینه های مختلف توانست به رتبه برسد . 

تنها شعاری که تمام این سال ها شرکت SEW آن را دنبال کرده است “ جهانی فکر کن ، محلی عمل کن ! ” بوده است .

این شرکت توانسته است تا کنون در بیش از ۴۸ نمایندگی در سراسر جهان را از آن خود کند ، که در تمام این نمایندگی ها متخصصین و کارشناسان ماهر و خِبره ای مشغول به کار هستند . 

کارخانجات اصلی SEW در کشورهای “آلمان” ، “فرانسه” ، “آمریکا” ، “چین” ، “برزیل” ، “فنلاند” ، “بلاروس” تاسیس شده و در حال فعالیت می باشند . البته انتخاب مکان قرار گرفتن تمامی شرکتهای تولیدی بر اساس نیاز مشتریان جهانی برند به قطعات آن می است. همه قطعات در ۷۷ کارخانه سراسر دنیا اسمبل و جمع میشود .

تمامی کارخانه ها و نمایندگیهای الکتروگیربکس SEW از  پیشرفته ترین و بهترین تکنولوژِی های دنیا تشکیل شده است ، به همین دلیل نیز با اطمینان خاطر بالا بودن کیفیت و زیاد بودن طول عمر قطعات خود را تضمین میکند .  هر چند شرکت SEW به جز الکتروگیربکس ، الکتروموتورهای مختلفی نیز مانند معمولی یا ضد انفجار هم تولید میکند . 

 

گیربکس SEW در چند سری تولید و به فروش میرسد : 

گیربکس هایی را که شرکت SEW تولید میکند را میتوان به دو دسته ی ” گیربکسهای استاندارد (Standard gearmotors) ” و “گیربکسهای صنعتی (industrial gear units)” تقسیم کرد . 

این دو نوع از گیربکسها به جز تفاوت ظاهری ، در مقدار گشتاوری که تولید میکند هم تفاوت وجود دارد . محصولات شرکت sew بیشتر برای صنایع و مشاغلی پیشنهاد می شود که به مقدار گشتاور زیادی نیاز دارد . 

سه عنصری که در این گیربکسها مقدار نسبتا زیادی دارد ؛شامل این هستند : “انرژی” ، “کیفیت” ، “دوام” 

این گیربکسا با اینکه سایز جمع و جور کوچکی دارند ، اما در همه شرایطی حتی در شرایط سخت نیز وظایف و کارهای خود را بدون هیچ نقصی انجام میدهد .

از آنها در زمینه هایی مانند جا به جایی و پردازش مواد ، متریالهای خام ، انتقال انرژی ، چوب و همینطور در صنایع معدنی و تولید فرآورده هم استفاده میشود .

به طور کل این گیربکسها تمام نیازهای مشتریان خود را میتواند رفع کند و تنها دلیل آن هم تنوع در مدل ها و سری هایش خلاصه میشود

 

گیربکس SEW به دو دسته کلی ” گیربکس خورشیدی” و ” گیربکس هلیکال” تقسیم میشود . برای مقایسه این میتوان گفت که نوع خورشیدی آن مقدار گشتاور خروجی بالاتری دارد .

البته گیربکس sew را از لحاظ روش انتقال نیرو هم طبقه بندی میکنند که آن طبقه بندی به شکل زیر می باشد :

گیربکس شافت موازی – گیربکس زاویه قائم – گیربکس خورشیدی 

 

انواع مدلهای الکتروگیربکس SEW را با نامهای زیر میتوان در بازار و صنایع مربوطه ، یافت : 

 • گیربکس شافت مستقیم SEW 
 • گیربکس کرانویل پینیون SEW 
 • گیربکس آویز SEW
 • گیربکس حلزونی SEW
 • گیربکس صنعتی SEW
 • گیربکس خورشیدی SEW

 

ویژگی های موتور گیربکس SEW

با تولید و عرضه ی این گیربکس ها در بازار ، تحول عظیم و بزرگی در صنایع رخ داده و باعث پیشرفت و توسعه ی آن شده است.

همانطور که گفته بود شد این گیربکس در چند مدل “موتور گیربکس کرانویل” ، ” گیربکس آویز” ، ” گیربکس خورشیدی” ساخته میشود و هر کدام از این مدل ها خصوصیت و ویژگیهای خود را دارد اما همین چند مدل هم در چند سری تولید میشود که باز هم هر سری خصوصیات و ویژگیهای خود را دارد و مشابه هم نیستند . همین تنوع در انواع گیربکس SEW باعث استفاده از آن در بسیاری از صنایع شده است . 

  همینطور محبوبیت و رتبه ی خود شرکت SEW نیز مدیون به همین تنوع در محصولات و ویژگی آنها است . 

 

ساختمان ساختاری الکتروگیربکس SEW به چه شکل است ؟

همانطور که میشود حدس زد به دلیل مشابه نبودن ویژگی ها و مدلهای الکتروگیربکس ها ، پس ساختمان ساختاری آنها نیز یکسان نمیباشد و با هم دیگر متفاوت می باشد . این شرکت سعی و تلاش خود را کرده است که با انجام محاسبات و طراحیهای گوناگون نیازهای مختلف مشتریان و افراد مشغول در همه ی صنایع را پاسخ دهد . 

در هر صورت یک سری خصوصیات مشابه یا تقریبا مشابه را در موارد زیر می توانید بخوانید :

 • قابلیت نصب در حالتهای مختلف متناسب با توجه به موقعیت تعبیه ی شافت دستگاه
 • قابلیت نصب دستگاه به شکل ” پایه دار” ، ” فلنج دار ” با توجه به موقعیت نصب گیربکس 
 • امکان ساخت در سایزهای X100 تا X200 
 • ساخت پوسته از جنس چدن ریخته گری و آلومینیوم در سایزهای متفاوت 
 • ساخت شافت دستگاه از جنس استنلس استیل 
 • قابلیت نصب دستگاه به شکل افقی و عمودی  با توجه به شرایط محیط اطراف 

 

ویژگیهای فنی الکترو گیربکس SEW 

در زمان انتخاب یک الکتروگیربکس مناسب برای شغل یا صنعتی که در آن مشغول به کار هستید ، همین ویژگی های فنی می باشند که به در انجام این عمل کمک میکند . شما تنها با توجه به این مشخصات میتوانید محصول مناسب زمینه ی شغلی خود را انتخاب کنید . مشخصات مربوط به ميزان ولتاژ ورودي دستگاه و ميزان بازدهي ، دو مشخصه ي مهم در انتخاب موتور گیربکس SEW مي باشد . به دليل تنوع در مدل ها و سري هاي الکتروگيربکس sew نميتوان مشخصات و اطلاعات آن را جز به جز بيان کرد . اما در پايين مي توانيد چند مشخصه ي کلي را مشاهده کنيد :

 • حداکثر گشتاور متغير مناسب براي مدل و سري دستگاه ، براي مثال : ۵۰۰۰۰ نيوتن متر براي گيربکس کرانويل SEW
 • نسبت تبديل دور متغير با توجه به مدل دستگاه هاي دو مرحله اي ، سه مرحله اي و چهار مرحله اي بين ۲.۸ تا ۱۹۷ 
 • توان موتور متغير بين ۰.۱۲ تا ۲۲۵ کيلووات نسبت به مدل دستگاه 

 

برای دانلود کاتالوگ الکتروگیربکس SEW کلیک نمایید

 

از الکترو گيربکس SEW در چه زمينه هايي استفاده ميشود ؟

دلايلي که اين شرکت را به يکي از شرکت هاي بين المللي تبديل کرده ، بالا بودن کيفيت ، مرغوبيت ، بهره وري بيشتري ، متنوع بودن محصولات ، رعايت همين استاندارد ها باعث شده است محصولاتش در سراسر دنيا پر مصرف و با تكنولوژي روز هم رده بشود . 

دامنه ي بالاي محل گشتاور نيز از دلايلي است که در صنايع مختلفي از گيربکس هاي اين برند استفاده ميشود . به نوعي اين گيربکس ها را به نام “حلال مشکلات” نيز مي نامند . 

 

چند نمونه از صنايع مختلف که در آن از موتور گيربکس SEW استفاده ميشود :

 • صنايع فولاد و آهن 
 • صنايع سيمان و معدن
 • صنايع  بسته بندي و لجستيک 
 • صنايع شيميايي و داروسازي و نساجي 
 • صنايع کاشي سازي و سراميک 
 • صنايع کشاورزي
 • صنايع غذايي و نوشابه سازي 
 • صنايع نوار نقاله و کانوایر ها 
 • در خطوط اسمبل 
 • ميكسر هاي مختلف 

 

در خصوص کشور خود ما ، از اين گيربکس در صنايع مهم و بزرگي استفاده ميشود . در کارخانه هاي مرتبط به سيمان و کاشي سازي و همچنين سراميک از مصرف کنندگان بزرگ اين الکتروگيربکس در داخل کشور مي باشند . 

البته در صنايع ديگري مانند “بسته بندي” ، “رنگ سازي” ، “غذايي” هم از انواع الکتروگيربکس هاي اين شرکت استفاده ميکنند . 

 

ويژگي هايي که در زمان انتخاب يک الکتروگيربکس SEW بايد به آنها توجه کرد .

به دليل تنوع و زياد بودن نوع هاي موتورگيربکس sew ، بايد به ويژگي هاي مهم و کليدي توجه کرد . توجه به اين ويژگي ها در کنار ميزان خروجي دستگاه موجب انجام يک انتخاب درست و منطقي ميشود . 

 

 

توضيح ويژگي هاي مهم انتخاب الکتروگيربکس SEW :

 • سرويس فاکتور گیربکس SEW

اولين ويژگي اي بيشتر توليد کنندگان و طراحان همه نوع گيربکس هاي صنعتي در نظر مي گيرند ، سرويس فاکتور گيربکس مي باشد . 

زماني که گيربکس در طول شبانه روز استفاده شود ، با توجه به اندازه ارتباطات و نرع لرزش هاي وارد شده به گيربکس در زمان کار و نوع کاربردي که براي آن گيربکس مشخص شده است ، ويژگي به اسم سرويس فاکتور اهميت پيدا ميکند . 

براي مثال زماني که شما ميخواهيد از يک الکتروگيربکس در زمينه هايي مانند آسياب ها که به گشتاور زيادي نياز دارد ، استفاده کنيد ؛ سرويس فاکتور آن الکتروگيربکس بايد از الکتروگيربکسي که در ميکسر ها هم استفاده ميشود ، بايد از مقدار بيشتری استفاده بشود . 

همچنين اين نکته در تشخيص گيربکس هايي که در صورت کار کردن ۲۴ روزه بدون هيچ نقص و ايرادي ، هم مهم و با اهميت است .

 

 

 • مقدار بار پس از طراحي انواع گيربکس ، طراح اندازه ي گيربکس را به شکل اصولي و اساسي مشخص ميکند و پس از اين مرحله بايد با توجه به اندازه و ويژگي هاي ديگر آن نوع گيربکس ، ميزان توان انتقال حداکثر انرژي (نيرو) را هم مشخص کند .

و در زماني که شما از اين گيربکس در مقدار انرژي بالاتري استفاده کنيد ، پس از دوره ي کوتاه مصرفي آن گيربکس به مرور زمان آسيب ديده و از رده خارج ميشود . 

نکته:”در زماني که شما به مقدار خروجي بيشتري نياز داشته باشيد بايد از الکتروگيربکسي در اندازه هاي بزرگتري استفاده کنيد.”

 

با استفاده از فرم استعلام میتوانید از مشاوره رایگان نیز استفاده نمایید

 • روش نصب موتور گیربکس 

در زمان خريد ، بعد از چک کردن اصولي و درست دو ويژگي پيش ، بايد روش نصب دستگاه را نيز مشخص کنيد . همانطور که ميدانيد نصب گيربکس ها به چند صورت متفاوت انجام ميشود . براي مثال ميتوان براي نصب گيربکس از پايه استفاده کرد که هم ميشود بر بالاي بدنه يا پايين بدنه آن را قرار داد ، يا از پيکر بندي خروجي دستگاه به شکل نود درجه با بول هليکال استفاده کرد .

معمولا براي ديدن طريقه ي نصب الکتروگيربکس ميتوان به کاتالوگ ها يا اطلاعات درون وب سايت هاي خود توليد کنندگان مراجعه کنيد . 

 

 •   سايز و اندازه گيربکس و طريقه نصب آن در سيستم هاي مختلف با توجه به محيط کاري خود 
 • حداکثر ميزان گشتاور مورد نياز شما که از دستگاه توقع داريد 
 • توان خروجي مورد نياز شما 
 • نسبت تبديل و دور خروجي خود گيربکس 
 • جنس بدنه و جنس شافت گيربکس 

 

با توجه به شرايط شغلي و محيط کاري خود هر کدام از ويژگي ها را مشخص کرده و با اين کار گزينه هايي که ميتوانيد انتخاب کنيد آنقدر کم مي شود که سر آخر به مناسب ترين گيربکس ميرسيد . 

 

تعمير الکترو گيربکس sew 

معمولا احتمال خرابي در اين نوع گيربکس ها در صورتي که به درستي انتخاب و نصب شود  ، بسيار پايين مي است و خيلي کم پيش مياد که به تعميرات نياز پيدا کند .                  همچنين به دليل اينکه شافت ها از جنس فولاد بوده ، ويژگي هايي مانند ضد سايش بودن ، ضد رطوبت و فرسودگي دارد . ولي به هرحال با گذاشت زمان و استفاده مکرر از دستگاه ، به قطعات درون گيربکس فشار وارد ميشود و به تعميرات نياز پيدا ميکند . البته نواقص اين گيربکس بايد به دست تعميرکار هاي ماهر درست شود . 

 

براي دریافت مشاوره رایگان و یا استعلام قیمت الکتروگيربکس SEW مورد نياز خود ، با گروه صنعتی درويش تماس بگيريد ! 

شرکت SEW Eurodrive  دارای ۱۶ کارخانه در تمام دنیا است که که در زمینه گیربکس ، الکتروموتور ، اینورتر و سرو درایو در حال فعالیت می باشد . از مشخصه اصلی محصولات SEW کیفیت بالا و راندمان بالای کاری  را میتوان نام برد

 گیربکس SEW  در صنایع مختلفی مثل نفت ، گاز و پتروشیمی ، صنایع غذایی و … کاربرد دارد .

گیربکس هلیکال ( شافت مستقیم ) SEW

این گیربکس ها به گیربکس شافت مستقیم SEW نیز معروف هستند دارای توان موتور تا ۹۰ کیلووات  و ماکزیمم گشتاوری ماکزیمم تا ۱۸۰۰۰ نیوتن متر  . جنس بدنه گیربکس شافت مستقیم از آلومنیوم و چدن و یکی از مهم ترین کاربردهای آن نیز در بالابر می باشد .

گیربکس حلزونی SEW

گیربکس حلزونی SEW در کوره های صنعتی استفاده بسیاری دارد ولی این فقط یکی از کاربردهای آن است . بیشتر توان مجاز برای استفاده در این مدل ۳۰ کیلووات  و گشتاور خروجی حداکثر هم ۴۰۰۰ نیوتن متر می باشد

گیربکس آویز SEW

گیربکس آویز SEW که مهم ترین کاربرد آن در جرثقیل و نوارنقاله می باشد که توان موتور آن تا ۲۰۰ کیلووات هم میرسد و مانند گیربکس شافت مستقیم بالاترین گشتاور آن ۱۸۰۰۰ نیوتن بر متر میباشد .

گیربکس کرانویل پینیون SEW

از کاربرد گیربکس کرانویل SEW در نوارنقاله ، سیستمهای رولینگ ، آسیاب ها و … نام برده میشود . بالاترین توان این گروه نیز ۲۲۵ کیلووات  که نسبت ۲ تا ۱۹۷ را میتوان از آن گرفت 

 

از طریق چت آنلاین با ما در تماس باشید

 

انتخاب گیربکس SEW مناسب

 • سرعت خروجی (na)
 • ماکزیمم گشتاور خروجی (Mamax)
 • ماکزیمم بار شعاعی مجاز در حداکثر گشتاور خروجی برای گیربکس های شافت توپر پایه دار
 • نسبت تبدیل (i)
 • زاویه پیچش (φ (/R: اگر مقداری مشخص نشده است، گیربکس دارای آپشن «بکلش کاهش یافته» نیست. اگر برای مقداری مشخص شده یعنی بکلش در این گیربکس کاهش یافته است (R/). مقدار عددی، میزان بکلش جانبی مدلی که این آپشن را داراست با واحد دقیقه قوسی [‘] نشان می دهد.

گروه صنعتی درویش نمایندگی و عرضه کننده گیربکس SEW در ایران

کاتالوگ گیربکس SEW

۶ – توان موتور برحسب کیلووات

۷ –  نسبت گیربکس

۸ –  فاکتور توان

۹ –  درجه حفاظت

۱۰ – نحوه نصب

پلاک گیربکس SEW

۱ – مدل کامل گیربکس

۲ – شماره سریال قابل استعلام از شرکت

۳ – فرکانس برحسب هرتز

۴ – دور موتور/گیربکس

۵ – ولت

انواع مدل شافت گیربکس SEW

شافت دار همراه با خار

هالو شافت همراه با خار

هالو شرینک دیسک بدون خار

هالو شافت زبانه دار 

هالوشافت زبانه دارTorqLOC

بدون علامت خاصی در پلاک

علامت A در پلاک

علامت H در پلاک

علامت V در پلاک

علامت T در پلاک

۰/۵ ( ۰ نظر )
اشتراک گذاری این صفحه

All Comments:

 1. پریسا ابراهیمی

  ۲۵/۱۰/۱۳۹۹

  لیست قیمت الکتروگیربکس شافت مستقیم sew رو میشه تهیه کرد؟

  • admin

   ۰۵/۱۱/۱۳۹۹

   لیست قیمت گیربکس شافت مستقیم براتون ایمیل خواهد شد

 2. admin

  ۱۶/۱۱/۱۳۹۹

  لوکیشن فروشگاه رو میشه برام بفرستید ؟

 3. دیبا زاهدی

  ۲۰/۱۲/۱۳۹۹

  برای این گیربکس های SEW سرتیفیکیت هم بعد خرید داده میشه ؟

  • admin

   ۲۰/۱۲/۱۳۹۹

   به دلیل عدم واردات مستقیم گیربکسهای SEW متاسفانه قادر به ارائه Certificate نیستیم ، اما تمامی محصولات این فروشگاه دارای گارانتی یک تا پنج ساله می باشد

دیدگاه شما: