گیربکس دور متغیر SEW

در ۲ سری به نام‌های تجاری VARIBLOC و VARIMOT، تولید و عرضه می‌شود. این گیربکس‌ها با قیمت مناسب، بسیار کم‌هزینه، انعطاف‌پذیر و پرکاربرد هستند. به دلیل سازگاری بالا، قابلیت نصب و ترکیب با انواع گیربکس‌ هلیکال (هلیکال شافت موازی (parallel sHaft helical) ، هلیکال مخروطی (helical-bevel) و هلیکال حلزونی(helical-worm)) را دارند. مشخصه اصلی این گیربکس‌ها برخورداری آن‌ها از سرعت خروجی پایین و گشتاور خروجی بالاست. این درایوها، در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی، صنایع ساختمانی، صنایع غذایی و همچنین تولید کالاهای خاص کاربرد دارند.

گیربکس دور متغیر SEW در عین سادگی، پرتوان بوده و استفاده از آن در بسیاری از مصارف شیمیایی و صنعتی مقرون به صرفه است. در این گیربکس‌ها، سرعت چرخش موتورگیربکس را می توان به راحتی به صورت دستی (مکانیکی) یا از طریق کنترل از راه دور (الکترومکانیکی) تنظیم نمود. لازم به ذکر است که قابلیت تنظیم در این گیربکس ها، شامل فرکانس‌ها نمی‌شود و صرفاً برای تنظیم سرعت قابل استفاده است.

مزایای کلی گیربکس دور متغیر SEW در یک نگاه

  • به دلیل افزایش گشتاورِ شروع، نیرومند و پرتوان است.
  • به لطف برخورداری از گیربکس کاهنده، حداکثر بار مجاز آن، بالاست.
  •  بسته به اندازه و سایز، دارای ضریب دنده (Gear Ratio) متنوعی است.
  • امکان تنظیم دستی سرعت یا از طریق کنترل از راه دور را دارد.
  • تنظیم سرعت را می‌توان حتی در زمانی که گیربکس در حالت سکون (standstill) قرار دارد، انجام داد. (این قابلیت تنها مخصوص گیربکس‌های دور متغیر سری VARIMOTR است.)
  • قابلیت مقاومت در برابر انفجار و محیط‌هایی که بالقوه امکان انفجار در آن‌ها وجود دارد را (در صورت سفارش) داراست و این سطح مقاومت مطابق با دستورالعمل فنی شماره ۹۴/۹/EC  و یا ATEX 100a است.
  • سطح سر و صدا (نویز) در گیربکس‌های دور متغیر SEW پایین تر از حداکثر حد نویز مجاز تعریف شده توسط دستورالعمل فنی VDI به شماره ۲۱۵۹ برای دنده‌های گیربکس و همچنین دستورالعمل شماره EN 60034 برای موتورهای گیربکس است.
۰/۵ ( ۰ نظر )
اشتراک گذاری این صفحه