گیربکس SEW

ترمز الکتروموتور

 

ترمز الکتروموتور

الکتروموتور های مجهز به ترمز مکانیکی

همانطور که از نام  این نوع از ترمز ها مشخص است عملکردشان به صورت مکانیکی میباشد ، در ساختار این ترمز از یک دیسک  ثابت و یک دیسک وصل به قسمت اصلی الکتروموتور است مورد استفاده قرار میگیرد .

دیسک هایی که در این نوع از ترمز الکتروموتور ها به کار رفته به واسطه لنت و فنربه یکدیگر محکم بسته شده اند که زمانی که جریان به موتور متصل میشود بوسیله یک عدد آهن ربایی که سیم پیچی شده جریان را به طور موازی با مداری که نامش استاتور است قرار دارند که این اتصال را از هم با میکند و موجب آزاد سازی شفت روتور میشود.

ازاین نوع ترمزها در فناوری مثل بالابر های فردی ، آسانسور ها ، و تمام  دستگاه هایی  که نیاز دارند زیر بار متوقف شوند استفاده میشود .

ترمزهایی که  با اینورتر یا درایو موتور کار میکنند

این ترمزها توسط اینورتر  یکی از با اطمینان ترین و بهترین نوع ترمز میان ترمزهای لحظه ای کوتاه در الکتروموتورها می باشند.

در دستگاههای صنعتی گاهی ترمز هایی مورد استفاده قرار می گیرند که موجب  راه اندازی پله ای موتور میشود.

این سیستم ها دارای میکروپروسسور هایی هستند که خاصیت برنامه پذیری را دارند که بوسیله کاربر گزینه ها ، تنظیم وبرنامه ریزی میشود وانجام میشود.

ترمز الکتروموتور از نوع جریان مستقیم

این ترمز الکتروموتور زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که روتور توقف لحظه ای در زمان استپ اتفاق بیافتد و سیستم گردشی ترمز تا جند لحظه بعد از استپ موتور در مدار باقی باشد.

درنوع دستگاه هایی که قرار باشد دستگاه زیر بار فشار توقف نماید استفاده از این نوع ترمز های جریان مستقیم توصیه نمیشود زیرا پس از قطع شدن مدار ترمز الکتروموتور بخاطر فشار بار شروع به چرخیدن میکند.

ترمز الکتروموتور از نوع جریان معکوس

عملکرد این نوع ترمز ها به این صورت است که با تغییر در جهت گردش جریان عمل میکند به این صورت که در موتورهای سه فاز با تعویض جای دو فاز و در موتورهای تک فاز با تعویض یکی از دو سر سیم پیچ اصلی یا موقت صورت میگیرد.

عملکرد این نوع ترمز ها با قطع موتور باعث میشود فورا کنتاتور با مدار جهت مخالف وارد مدار میشود و یک نیرویی در جهت مخالف گردش موتور اعمال شود  و باعت توقف روتور شود.

در صورتی که مدت زمان وارد شدن نیروی عکس بیشتر از لحظه ایست شود الکتروموتور شروع  به چرخش به جهت عکس میکند.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

گیربکس SEW

۰۵

بهمن
محصولات SEW

ترمز SEW

ترمز SEW که با نام های ترمز الکترومغناطیسی یا مگنت ترمز ( رکتیفایر SEW ) نیز شناخته میشود . عملکرد ترمز SEW به این صورت است که موج ورودی را به خروجی می رساند که دارای دسته بندی های مختلفی می باشند مگنت ترمز SEW که نام دیگر آن ترمز مغناطیسی است با سایر ترمزها تفاوت مشخصی […]

گیربکس SEW

۱۸

آذر
محصولات SEW

بخشنامه جدید بانک مرکزی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اتاق بازرگانی تهران، عباس آرگون، نایب‌رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: با اعمال محدودیت‌های دو ماهه و ۴۵ روزه، واردات کالا و ترخیص آن بسیار کُند خواهد شد. در شرایط عادی ممکن است، واردکننده برای پرداخت‌ها، اقدام به گشایش ال‌سی کند و فروشنده کالا نیز مطمئن است پول[…]