گیربکس SEW

ترمز الکتروموتور

۶۶ / ۱۰۰ امتیاز سئو

 

ترمز الکتروموتور

الکتروموتور های مجهز به ترمز مکانیکی

همانطور که از نام  این نوع از ترمز ها مشخص است عملکردشان به صورت مکانیکی میباشد ، در ساختار این ترمز از یک دیسک  ثابت و یک دیسک وصل به قسمت اصلی الکتروموتور است مورد استفاده قرار میگیرد .

دیسک هایی که در این نوع از ترمز الکتروموتور ها به کار رفته به واسطه لنت و فنربه یکدیگر محکم بسته شده اند که زمانی که جریان به موتور متصل میشود بوسیله یک عدد آهن ربایی که سیم پیچی شده جریان را به طور موازی با مداری که نامش استاتور است قرار دارند که این اتصال را از هم با میکند و موجب آزاد سازی شفت روتور میشود.

ازاین نوع ترمزها در فناوری مثل بالابر های فردی ، آسانسور ها ، و تمام  دستگاه هایی  که نیاز دارند زیر بار متوقف شوند استفاده میشود .

ترمزهایی که  با اینورتر یا درایو موتور کار میکنند

این ترمزها توسط اینورتر  یکی از با اطمینان ترین و بهترین نوع ترمز میان ترمزهای لحظه ای کوتاه در الکتروموتورها می باشند.

در دستگاههای صنعتی گاهی ترمز هایی مورد استفاده قرار می گیرند که موجب  راه اندازی پله ای موتور میشود.

این سیستم ها دارای میکروپروسسور هایی هستند که خاصیت برنامه پذیری را دارند که بوسیله کاربر گزینه ها ، تنظیم وبرنامه ریزی میشود وانجام میشود.

ترمز الکتروموتور از نوع جریان مستقیم

این ترمز الکتروموتور زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که روتور توقف لحظه ای در زمان استپ اتفاق بیافتد و سیستم گردشی ترمز تا جند لحظه بعد از استپ موتور در مدار باقی باشد.

درنوع دستگاه هایی که قرار باشد دستگاه زیر بار فشار توقف نماید استفاده از این نوع ترمز های جریان مستقیم توصیه نمیشود زیرا پس از قطع شدن مدار ترمز الکتروموتور بخاطر فشار بار شروع به چرخیدن میکند.

ترمز الکتروموتور از نوع جریان معکوس

عملکرد این نوع ترمز ها به این صورت است که با تغییر در جهت گردش جریان عمل میکند به این صورت که در موتورهای سه فاز با تعویض جای دو فاز و در موتورهای تک فاز با تعویض یکی از دو سر سیم پیچ اصلی یا موقت صورت میگیرد.

عملکرد این نوع ترمز ها با قطع موتور باعث میشود فورا کنتاتور با مدار جهت مخالف وارد مدار میشود و یک نیرویی در جهت مخالف گردش موتور اعمال شود  و باعت توقف روتور شود.

در صورتی که مدت زمان وارد شدن نیروی عکس بیشتر از لحظه ایست شود الکتروموتور شروع  به چرخش به جهت عکس میکند.

نوشته های مرتبط

اخبار

رشد متوسط ۱۵ درصدی تولیدات صنعتی کشور در ۵ ماهه امسال

۱۳ / ۱۰۰ قدرت گرفته توسط Rank Math SEO امتیاز سئو Rate this post به نقل از تسنیم : متوسط رشد ۲۸ گروه کالای صنعتی در ۵ ماهه امسال به ۱۵ درصد رسید. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ براساس جدیدترین آمار وزارت صنعت از وضعیت تولیدکالاهای منتخب صنعتی در ۵ ماه امسال بیشترین حجم تولید در این […]

گیربکس SEW

۲۲

شهر
محصولات SEW

تولید هر روز سخت‌تر از دیروز

۱۴ / ۱۰۰ قدرت گرفته توسط Rank Math SEO امتیاز سئو Rate this post رئیس خانه صنعت و معدن با بیان اینکه در شرایط فعلی کار برای تولیدکننده بسیار سخت شده است، گفت: متاسفانه شش ماه از سال گذشته ولی نه گشایشی در حوزه بانکی اتفاق افتاده و نه در سایر حوزه‌ها از جمله تامین مواد اولیه[…]