گیربکس حلزونی SEW آلمان

گیربکس حلزونی SEW متشکل از یک ماردون فولادی که سخت کاری پیوسته شده و سنگ خورده و یک چرخدنده حلزونی از جنس برنز ریخته گری شده است. گیربکس SEW Helical Worm Gearmotor حرکت سینماتیکی خود را از همین دو قطعه تامین می کند. در گیربکس حلزونی SEW به دلیل ساختار و زاویه ی خروجی آنها به دلیل متعامد بودن دارای کاربری های فراوانیست و به دلیل کارکرد نرم در سیستم های بالابر و همچنین آسانسورها که نیاز به ایجاد گشتاور و راه اندازی نرم میباشد، کاربرد فراوانی دارند.

همچنین  گیربکس حلزونی در کانوایرها و سیستم های انتقال مواد کوچک نظیر کارخانه های کاشی و سرامیک کاربرد فراوانی دارند، یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد ذکر نشده نیز اینست که گیربکس حلزونی  قابلیت نصب در هشت حالت متفاوت که باعث استفاده راحت تیپ گیربکس گردیده و مزیت منحصر به فرد تیپ گیربکس حلزونی تعمیر و نگهداری آسان آن میباشد. از دیگر مشخصه های گیربکس حلزونی SEW، عدم برگشت پذیری در نسبت های تبدیل بالای 30 است. 

گیربکس حلزونی SEW

گیربکس حلزونی SEW مدل ساده ای در ترتیب اجزای مکانیکی خود دارد و نسبت به مدل چرخ دنده ای  دارای اثربخشی بهتر و برتری می باشد. علاوه بر اینکه در حین انجام دادن کار، مدل کار انواع مدلهای گیربکس حلزونی در هنگام فعالیت آرام است ، طراحی ساده  مانند یک دنده دستی ، از گیربکس باعث نشده که راندمان آن پایین بیاید بلکه باعث افزایش راندمان شده است.

انواع گیربکس حلزونی SEW

گیربکس حلزونی SEW دارای 4 تیپ می باشد که شامل موارد زیر می باشد

. گیربکس حلزونی سری SA : هالو شافت

. گیربکس حلزونی سری S : شافت و پایه دار

. گیربکس حلزونی سری SF : شافت و فلنچ ( بغل )

. گیربکس حلزونی سری SH : هالو ( شرینک دیسک )

دانلود کاتالوگ گیربکس حلزونی SEW

معرفی گیربکس حلزونی SEW

ساختار خاص گیربکس حلزونی SEW باعث افزایش کارایی آن شده است. ماردون فولادی که در حالت سخت کاری تولید شده و همچنین، حالت سنگ خورده دارد، از اجزای تشکیل دهنده این گیربکس هستند. ضمن اینکه که ماهیت چرخ دنده آن از برنز ریخته گری تشکیل شده است. نوع حرکت گیربکس حلزونی SEW به صورت سینماتیکی می باشد که قطعات نیروی متناسب گیربکس را به وجود می آورند. دلیل اصلی قیمت پایین آن را می توان در طرح ریزی ساده آن دانست. همچنین گشتاور آن را می توان به صورت شخصی تنظیم نمود. ضمن اینکه  سرعت امکان نصب دستگاه های گیربکس حلزونی SEW ، امکان صرفه جویی در فضا برای سایر دستگاه ها را فراهم می کند. در این مدل از گیربکس SEW ، طریق شافت و چرخ دنده نیرو را به شافت درایو منتقل می نماید. این ضربات باعث کاهش صداهای گیربکس می شود چون باعث میشود گشتاور را ضعیف کند. و چنین ساختاری باعث شده که کارایی آن افزایش یابد.

نکته جالب درباره گیربکس حلزونی SEW اینست که صرفا فقط مربوط  به یک صنعت خاص نیست و در هر قسمت از صنایع مختلف (هماهنگی با نوع گشتاور و میزان سرعت مورد نیاز صنعت) میتوان استفاده نمود. بهره وری آن بسیار عالی می باشد. مشکلی که اکثر گیربکس ها دارند باعث شده که افراد به سمت حلزونی سوق پیدا کنند چرا که نسبت های کاهش یافته در مرحله چرخ دنده مارپیچی و میزان سر و صدای کم در حین کار، این دنده ها را به عنوان راه حل های کم هزینه ایده آل می کند. در بیان مزایا از گیربکس Helical Worm عملکرد اقتصادی و صنعتی درخور قابل توجه می باشد.

اگر با کارشناسان حوزه  صنعت در خصوص  مدل گیربکس حلزونی مشورت کنیم، خواهیم دید که از نظر اقتصادی منفعت بسیاری برای صنعتگران خواهد داشت. معمولا کار کردن با گیربکس ها دارای معایبی مثل نویز بالا و صوت بسیار زیاد است که باعث اذیت اپراتور دستگاه می شود. اما نویز بسیار پایین گیربکس حلزونی SEW باعث شده که جزو محصولات خوب با کارایی بالا محسوب شود.

پایین بودن نویز و کم صدا بودن از مزایای مهم  محصولات شمرده می شود. یکی از دغدغه های اپراتور ها  محافظت اپراتور با سازگاری گشتاور متوسط است. به طوری که ترکیب موتور دارای اطمینان و واحد دنده گیربکس مقاوم ، اپراتور دستگاه را در موافق بودن با گشتاور متوسط مراقبت می کند. مدلسازی و خصوصیت های خاص گیربکس حلزونی SEW سبب شده ، مدل گیربکس Worm Helical ها در حالت اجرا بسیار آرام و رقیق اجرا شوند. نکته ای که درباره مدل ذکر شده حائز اهمیت می باشد اینست که دارای گواهینامه  استانداردهای مجامع بهداشتی و  سازمان های حافظ محیط زیست است.

گیربکس شافت مستقیم SEW

معمولا در صنایعی که میزان کار بسیار زیاد و سنگین نمی باشد، استفاده از تیپ حلزونی بسیار عالی است، زیرا اگر به صورت منظم و با برنامه سرویس کنید خیلی کم پیش آمده که  دچار فرسودگی شود. ابزار و قطعات  گیربکس شافت بغل SEW به راحتی در دسترس صنعتگران است. پس اگر نیازمند تعمیر شود، نیاز نیست که هزینه و وقت زیادی را برای جستجو و پیدا کردن لوازم یدکی آن کرد و تجهیزات کافی و در دسترس برای گیربکس شافت بغل SEW فراهم شده است.

یک نکته مهم هم اینست که؛ اگر تعمیرکار توانمند و کار بلد برای تعمیر  بیاورید، تعمیر گیربکس بسیار آسان و مطمئن صورت می گیرد و زمان کمی برای تعمیر نیاز می باشد. افزایش احداث کارگاه های مربوط به تعمیرات  گیربکس ها به خوبی نشان دهنده آن است که تعمیرات گیربکس حلزونی sew   با دقت و نظم بیشتری در جریان است.

گیربکس حلزونی SEW با نام های زیر نیز شناخته میشود

این محصول با نام های دیگیری نیز شناخنه می شود. مانند:

گیربکس حلزونی اس ای دبلیو

الکتروگیربکس حلزونی SEW

الکتروگیربکس هالوشافت SEW

الکتروگیربکس شافت بغل SEW

گیربکس مکعبی SEW

گیربکس دنده برنج  SEW

گیربکس کتابی

گیربکس ورم

 نگهداری گیربکس حلزونی SEW

متاسفانه اشتباه در نگهداری انواع گیربکس ها و همچنین اشتباه در روش های استفاده و بهره وری از گیربکس Helical Worm بسیار زیاد می باشد . که در ادامه قصد داریم به نکات مهمی درباره همین موضوع بپردازیم.

عدم افراط و تفریط در روغن کاری الکتروگیربکس SEW بحثی اساسی است. هدف اشتباهی میباشد که باید هر روز آن را روغن کاری نمود و اشتباه تر از آن که تمام اقسام گیربکس را باید روغن زد. اما باید توجه نمود که برای این مدل از گیربکس ها روغن کاری های روزانه تنها در قسمت های معین شده  باید انجام شود و هرگز نباید این اشتباه را کرد که تمام قسمت های آن  نیاز به روغن کاری روزانه دارد.

در زمینه نگهداری محصول هم یک نکته بسیار ضروری است  که نوع و سری الکتروگیربکس  باید مشخص شود. چون در بعضی از سری ها نیاز به نگهداری خاص است و اگر متوجه چنین موضوعی نباشید ممکن است دچار مشکل شوید. کمپانی اس ای دبلیو سعی خود را براین داشته که روندی که در روش‌گریس‌کاری در پیش گرفته است را به طور دقیق فراهم کند.

برای این کار کمپانی SEW  از محافظ های تراز روغن دقیق و مناسبی استفاده می کند. این نکته هم باید گفته شود که شما برای گریس کاری نیازمند کسب اطلاعات دقیق مدل طراحی محصول هستید. اما به صورت کلی سطح روغن باید وقتی میزان ساعت از 4000 عبور کرد تعویض شود.


برای چت آنلاین از طریق واتساپ کلیک نمایید 

نصب و راه اندازی گیربکس حلزونی SEW

برای نصب ابتدا باید به یک پایه پیج شود و در ثانی به گونه ای نحوه ارتعاش آن تنظیم باشد. برای نصب مناسب و خوب گیربکس حلزونی SEW در گشتاور نیرو باید از ابزارهای مناسب برای محدود کردن گشتاور نیرو استفاده کرد. همچنین کوپلینگ ها باید هیدرولیکی باشد. ضمن اینکه جهت نصب دقیق، در محور آنان باید رزوه انجام شود که باعث می شود که چرخ دنده ها در جای خود به خوبی قرار گیرند.

تیپقطر شافتحداقل و حداکثر دور خروجی
S37209 الی 206
S47257 الی 192
S57307 الی 192
S67356 الی 186
S77455 الی 174
S87605 الی 178
S97705 الی 169

کارخانه سازنده گیربکس حلزونی SEW

شرکت آلمانی SEW تولید کننده گیربکس حلزونی SEW می باشد، که با توجه به اینکه از سال ۱۹۳۱ فعالیت خودش را شروع کرده است دارای تجربه زیادی در تولید محصولات صنعتی می باشد. کیفیت محصولات شرکت SEW زبانزد صنعتگران جهان می باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)